Галерея

Православний храм.

Як правило, православні храми мають три входи: головний (західний, протилежний вівтаря), північний і південний. Все церковна будівля ділиться на вівтар, власне храм і притвор. Вівтар відгороджений від власне храму іконостасом, що доходить в більшості випадків до стелі. У вівтарі знаходяться престол і жертовник. У вівтар ведуть Царські врата (центральні), а також північні і південні двері.

Жінкам заборонено входити у вівтар. Чоловіки можуть заходити до вівтаря лише з дозволу священиків, і то лише через північні або південні двері. Через Царські врата у вівтар входять тільки священнослужителі.

Безпосередньо до іконостаса примикає солея – піднесена майданчик вздовж усього вівтаря.

Навпаки царських врат знаходиться амвон – центральна частина солеи. Без дозволу священнослужителів на амвон і солею також сходити забороняється.

З найдавніших часів встановлено здійснювати богослужіння тричі на день: ввечері, вранці і вдень – літургію. Слід знати, що церковний день починається не в 0 годин календарного дня, а о 18 годині попереднього дня.

Вхід в храм з вулиці влаштовується зазвичай у вигляді паперті – майданчики перед вхідними дверима, на яку ведуть кілька щаблів. Підходячи до храму, потрібно здійснювати хресне знамення і поясний уклін. Піднімаючись на паперть, перед входом в двері, знову потрібно осяяти себе хресним знаменням. Не слід, стоячи на вулиці, молитися довго і напоказ.

Приходити в храм слід за 10-15 хвилин до початку богослужіння. За цей час можна подати записки, покласти пожертвування на переддень, купити свічки, поставити їх і прикластися до ікон. У разі запізнення потрібно поводитися так, щоб не перешкодити молитві інших. Якщо немає можливості вільно підійти до ікон і поставити свічки, попросіть передати свічки через інших людей.

Під час богослужіння чоловіки повинні стояти в правій частині храму, жінки – в лівій, залишаючи вільним прохід від головних дверей до Царським брами. У православному храмі забороняється сидіти, винятком може бути тільки нездоров’я або сильне стомлення прихожанина.

У храмі непристойно виявляти цікавість і розглядати оточуючих. Неприпустимо засуджувати і висміювати невільні помилки службовців або присутніх у храмі. Під час богослужіння забороняється розмовляти. Не слід засуджувати і обсмикувати новачка, який знає церковних правил. Краще допомогти йому ввічливим і доброю порадою. Свічки потрібно купувати саме в тому храмі, в який ви прийшли. По можливості не слід залишати храм до закінчення богослужіння.

При відвідуванні храмів покладається одягатися так, щоб більша частина тіла була прикрита. Не прийнято ходити в храм в шортах і спортивному одязі. По можливості чоловікам і жінкам слід уникати також майок і сорочок з короткими рукавами. Голова жінки повинна бути покрита.

Чоловіки перед входом в храм зобов’язані зняти головний убір.

Не слід просити благословення у дияконів і простих ченців, так як вони це робити не має права. Благословляють священики і єпископи, а також настоятельки монастирів в сані ігумені. Беручи благословення, слід складати долоні хрестоподібно (праву долоню поверх лівої) і цілувати праву, благословляють руку священнослужителя, хреститися перед цим не треба.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.