Нагадуєми, що обов’язково робити на Водохреща, а що – ні

.У людей часто ставлення до церковних свят магічне: вони не живуть християнським життям, але ретельно дотримуються всіляких обрядів.
Свято Богоявлення, або Хрещення Господнє – одне з найголовніших, шанованих і улюблених в Православної Церкви.

Також благочестивої традиції на Водохреща є окроплення святою водою по приходу з храму свого житла, проте «ставитися до святої води потрібно не як до якогось магічного атрибуту – в Церкві магізму немає, – а як до святині, закликаючи благодать Божу».

Люди часто ставлення до православних свят магічне: вони не ходять до храму,  не причащаються, не сповідуються, не живуть християнським життям, але при цьому ретельно дотримуються всіх обрядів, про які їм довелося почути.
Водохресні  купання – суто народна традиція: Церква занурюватися в крижану воду ніколи своїх чад не закликала, і ніякої християнської необхідності в цьому немає. А вважати, що це спосіб змити з себе гріхи, – обман.

«Марновірна думку, ніби свята вода сама по собі, без Бога, може змити наші гріхи, – камінь спотикання для багатьох. Церква ясно і зрозуміло говорить: позбутися від гріхів можна тільки сповіддю, покаянням і причастям. Змити гріхи може тільки Кров Христову, Яку ми отримуємо через таїнство Святого Причастя, пірнання в крижану ополонку, не будучи при цьому моржами, не займаючись загартовуванням, ми, по суті, спокушаєм Господа. Ми просимо: “Яви мені диво, щоб я не захворів, щоб я виплив і не потонув». Чи маємо ми право спокушати Бога таким чином?

Найголовніше – прийти на святкове богослужіння, однак «якщо ти чекаєш якихось особливих днів, щоб прийти в храм Божий, і в ці дні для тебе важливо тільки освячення води або пірнання в ополонку, не треба сподіватися, що Господь тебе почує: ти ж сам не чуєш Бога, Він тобі не потрібен. Тобі потрібен “фокус” – магічний результат твого пірнання або якихось інших дій, але в твоєму серці немає Бога, молитви і віри ».

«Живіть за заповідями Божими, будьте православними християнами, прагніть до Бога, і тоді Господь вас обов’язково почує!

Коментарі закриті.