Види записок:

– за здоров’я: проскомидия, єктенії, молебень.
– за упокій: проскомидия, єктенії, панахида.

І про живих, і про померлих можна також замовляти сорокоуст, піврічне, річне, п’ятирічне і вічне поминання.
Проскомидія : відбувається перед Службою Божою: з просфор виймаються частки і кладуться в Чашу, готується богослужбова просфора – Агнець. З записок, поданих на проскомідію, прочитуються імена. І частки виймаються за цих людей. Уже під час Літургії, після пресуществления Дарів, вийняті частинки занурюються в Святу Чашу з молитвою до Христа омити гріхи поминаються.
Єктенія : імена читаються під час Сугубої єктенії після читання Євангелія на Літургії.
Молебень : замовляється окрема служба (точніше, це називається требою). У записці на молебень можна вказати кому: наприклад – молебень до будь-якої ікони Богородиці, святого …
Панахида: Окрема служба за померлими. Здійснюється часто. Є ще Батьківські суботи, перед якими служиться Парастас – спеціальна заупокійна служба. Записки, подані на Батьківську суботу, читаються і напередодні, в п’ятницю, на парастас, і в суботу на Літургії на єктенії, і після Літургії на панахиді.
Сорокоуст : молитва під час читання псалтирі в монастирі протягом 40 днів;
піврічне, річне, п’ятирічне і вічне поминання – відповідно, за тим же принципом.
Подавати записки слід в свічковий храму. Зразки є скрізь. Якщо зразок не вивішений – можна запитати в свічковий храму про оформлення – вам все пояснять.

В записки пишуть тільки імена хрещених людей. Новонароджених (ще нехрещених) пишуть так: “ім’я матері” зі чадом. Вагітних – непраздно “ім’я”. Якщо людина хвора – болять (го) “ім’я”. Якщо записка про померлих – то не можна писати самогубців, нехрещених немовлят (про них моляться вдома).